Mobil Teknoloji

WhatsApp’a Gelen Yeni Özellikler

whatsapp

WhatsApp’a gelen yeni özellikler 2020

WhatsApp’a gelen yeni özellikler 2020 yılı ile hızlı başladı. Yeni yıla girer girmez teknoloji alanı kendini göstermeye başladı bile. Hızlı bir girişle ben buradayım diyen WhatsApp, güncellemesi ile beraber neleri getirdi?

Ne kadar aktif kullanıcısı var ?

WhatsApp’a gelen yeni özellikler 2020 yılında. Dünya genelinde eskiden sms kullanılırdı, sms bir hayli zor ve uğraştırıcıydı. Mms gönderelim deseydiniz buda epey maliyetli olurdu. WhatsApp uygulaması bizlere hem görüntü hem ses hem ulaşılabilirliğin yanında rahatlık ve konforu da getirdi. Bu konfor ve rahatlıkla kullanıcı sayısı da arttı. Dünyada en çok kullanılan uygulamalar arasında ilk 10 içerisinde olup hem işlevli hemde kullanışlı başka uygulamalarda olsa, şuan en çok tercih edilen bu yani ” WhatsApp”.  Tam 1.5 milyar aktif kullanıcısı bulunuyor şuan. Dünya genelinde hemen hemen teknolojinin kullanıldığı her yerde aktif.

WhatSapp’a gelen yeni özellikler arasında neler var ?

  • WhatsApp uygulaması Facebook’a bağlıdır. Sınırsız denemelerde bulunup Snapchat’ı da bünyesine alan Facebook , Snapchat ile silinen mesajlar hayatımıza girdi.
  • Söz konusu olarak söylenen özellik ile kullanıcılar attığı mesajlarının ne zaman silineceğini belirleyebilecek gönderebilecek ve atılan mesajlar için belirlenen bir süre olacak o süre dolduğunda otomatik olarak silinecek, herkes için yok olacak artık görünemeyecek.
  • Hala geliştirmekte olan özellikler arasında olan bu özellik, geliştirme aşamasında olan özellik ile mesajlara 10 saniyede, 1 dakikada, 1 saatte ya da 1 günlükte süre tanıyabilecek bu hakkını getirerek hatırlatma gibi olacak.
  • 2020 yılında WhatsApp’a gelecek yeni bir diğer özellik  siyah(karanlık) mod. Android 10 ve iOS 13 ile hayatımıza giren karanlık siyah mod pek çok uygulamaya sabit olarak entegre edilmiş ve kullanılan durumda.
  • Bu özelliğin 2020 yılı için de WhatsApp’a da geleceği belirtilenler arasında. WhatsApp’ın karanlık  siyah moduna ait görseller geçtiğimiz  zamanlarda intenet ve medyaya sızdırıldı.
  • Yeni gelen özellik özellikle AMOLED ekrana ev sahipliği yapan cihazlarda iyi oranda pil tasarrufu yapılmasına imkan sağlayacak.
  • WhatsApp’a sabitlenecek olan bir diğer özellik ise fotoğraflar araması. Bu özellik sayesinde  WhatsApp uygulaması üzerinden gönderilebilen fotoğraflar, Google tarayıcısı üzerinden aranabilecek.

Yorum bırak