Teknoloji

USB Portlu Prizler ve Avantajları

USB Portlu Priz

Usb portlu prizler hayatımızda yer almaya başladı bile. Teknoloji alanına dahil olan ve günlük hayatta sürekli ihtiyaç duyulan şarj etme olayı için kolaylık sağlayacaktır.

Günümüz teknolojisi yaygınlaştıkça yenilik ve gelişimi de beraber getiriyor. Hemen herkesin elinde birer teknoloji aleti bulunmakta. Teknoloji aletlerinin bir enerjiye ihtiyacı sürekli var, bu enerjiyi elektrik sayesinde karşılıyoruz. Bu enerjiyi karşılarken bir çok zorluk bazen arka arkaya geliyor. İşte bunlara çözüm olarak usb portlu prizler üretilmeye başlandı.

USB Portlu Prizlerin Günlük Hayattaki yeri?

Akıllı telefonlardan tabletlere, Bluetooth’lu teknolojik kulaklıktan hoparlörlere, günlük yaşamda kullandığımız çoğu elektronik aleti sık sık şarj etmemiz gerekebiliyor.

Yük olmadan ve ekstra da bir güç adaptörüne gerek duymadan şarj etme imkanı sağlayan prizler işlerimizi biraz daha kolaylaştıracaktır. Visage 2 USB’li topraklı prizi, çift soketiyle adaptöre gerek kalmadan telefon ve tablet gibi teknolojik cihazları aynı anda hızla şarj edebilme kolaylığını sağlıyor.

2.4 A kapasitesi sayesinde hızlı şarj imkânı sunan priz; vidasız terminalleri ile kolayca monte edilebiliyor. 2 iki cihazı aynı anda şarj edebilen ve çocuk koruma özelliği de bulunan topraklı prizin; beyaz, krem, metalik bej, gümüş, metalik beyaz, siyah, mocha ve füme gibi zengin renk alternatifleri de bulunuyor.

USB Portlu Prizler hayatımızda nerelerde nasıl kullanılacak

Bu portlu prizler hayatımızda özellikle telefonlar için kolaylık sağlayacağı için en çok telefon ve tabletlerde kullanılacaktır. Varsayalım telefonunuzun bataryası bozuldu ve sürekli şarj etmek zorundasınız o zaman şarj adaptörü ve kablosunu üzerinizde taşımanız gerekecektir.

Ama şarj adaptörü hem büyüklüğü hem ağırlığından dolayı yük olabilir, taşımak istemeyebilirsiniz. Bu yüzden bu yeni prizler sayesinde kolaylıkla küçük şarj kablonuzu cebinize koyup üstünüzde taşıyabilirsiniz.

 Kolay şarj etme aletlerinin zararı nedir?

Gittiğimiz bir çok mekanda madeni parayla çalışan kolay şarj edilebilir şarj makinaları var. Bunlardan uzak durulması gerekiyor. Orjinal olmayan ve kalitesiz malzeme kullanıldığından yüksek akıma maruz kalan telefonların önce bataryasını ve sonrasında gelen yüksek akımlardan dolayı ana kartı yakma ihtimali çok yüksek.

Yorum bırak