Tasarım

Tasarımcılar İçin En İyi Renk Siteleri

Tasarımcılar İçin En İyi Renk Siteleri

Tasarımcılar için renkler çok önemlidir. Gündelik hayatta mavi, kırmızı, yeşil diye nitelendirdiğimiz renkleri tasarımcılar #fff002, #426215 gibi kodlar ile anlatırlar. Bende bir tasarımcı olarak arkadaşlarıma yardımcı olabileceğini düşündüğüm en iyi Renk Kombinasyonlarını keşfedebilecekleri ve tasarım yaparken işleri kolaylaştıracak Web sitelerini listeledim.

Renk Siteleri – Color Hunt

Tasarımcılar ve sanatçılar için renk paletlerinin bulunduğu bu site en sevdiğim sitelerin başında geliyor. Bu web sitesinde bulunan renk paletlerini tasarımlarınız da kullanabilir, sevdiğiniz renk paletlerini beğenerek diğer tasarımcıların görmesini sağlayabilir ve kendiniz bir renk paleti oluşturarak kullanabilirsiniz. Ayrıca renk paletlerini görsel olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Web sitesinin bir diğer özelliği ise sağlamış olduğu Chrome eklentisi Bu eklenti sayesinde her yeni sekme açtığınızda karşınıza ilham alabileceğiniz harika renk paletleri çıkacaktır.

Site: https://colorhunt.co/


Brand Colors

Brand Colors dünya genelinde büyük markaların kurumsal kimliklerinde kullandığı renkleri bizler için listeliyor. Bu siteden istediğiniz markayı seçerek renk kodlarını elde edebilir. Bu kodları; ASE, CSS, SCSS, LESS ve STYL olarak indirebilirsiniz.

Site ayrıca bu kodları nasıl elde ettiğini ve renk kodlarına baktığınız markaların web sitelerine giden bağlantıları sağlıyor.

Site: https://brandcolors.net/


Flat UI Colors

Adından da anlaşıldığı gibi, bu site tasarımcılara Flat Renk kodları sunuyor, bu kodları palet halinde sunan site, ayrıca bu paletlere de birer ülke ismi vermiş. Benim size önerim British Palet 🙂 Ayrıca sitedeki renk kodlarını isterseniz; HEX, RGB ve RGBA olarak ayrı ayrı görüntüleyebiliyorsunuz.

Site: https://flatuicolors.com/


Adobe Color

Adobe color, Bu site ile kendiniz renk paletleri oluşturabilir veya başka kullanıcıların oluşturmuş olduğu renk paletlerini kullanabilirsiniz.

Adobe Color’u diğer sitelerden ayıran en güzel özelliği ise, Burada oluşturmuş olduğunuz veya paylaşılan paletlerden hoşunuza gideni seçip renk kitaplığınıza ekleyebilirsiniz. Adobe Creative Cloud aracılığı ile bu renkleri Photoshop, İllustratör ve Adobe’nin diğer ürünlerine aktarabilirsiniz.

Site: https://color.adobe.com/


Gradient Hunt

Bu web sitesi tasarım olarak, Color Hunt ile hemen hemen aynı, Color Hunt’ta renk paletleri varken bu sitede gradient paletleri var.

Sitenin birde Chrome eklentisi var, bu eklenti ile her yeni sekme açtığınızda bir gradient paleti göreceksiniz. Bu paletlerin ister renk kodlarını kopyalayabilir isterseniz de paleti .PNG resim olarak bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz.

Site: https://gradienthunt.com/

Umarım listelediğimiz renk siteleri tasarım yaparken size kolaylık sağlar, bizim yazamadığımız ve sizlerin önerdiği siteleri yorum kısmından yazabilirsiniz.

Yorum bırak