Mobil Teknoloji

Pil Ömrünü Azaltan 8 Uygulama

Pil Ömrünü Azaltan 8 Uygulama

Pil Ömrünü Azaltan 8 Uygulama

Pil ömrünü azaltan 8 uygulama nelerdir? telefonların olmazsa olmazı olan uygulamalardan en çok şarj tüketen uygulamaları ele alacağız. Bu şarj tüketen pil öldüren uygulamalar kullanımda oldukları zaman içerisinde telefonlarınızın şarjlarını kısa sürede bitirebilir pil ömrünü azaltabilir. O yüzden bu listemizdeki uygulamalardan birini kullanıyorsanız ve şarjınızın kısa sürelerde bittiğini düşünüp görüyorsanız bu uygulamalara tekrar göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu yazıda, telefonların olmazsa olmazı olan uygulamalardan en çok şarj tüketen uygulamaları ile yazımızı ele alacağız. Bu şarj tüketen pil öldüren uygulamalar kullanımda oldukları zaman içerisinde telefonlarınızın şarjlarını kısa sürede bitirebilir pil ömrünü azaltabilir. O yüzden bu listemizdeki uygulamalardan birini kullanıyorsanız ve şarjınızın kısa sürelerde bittiğini düşünüp görüyorsanız bu uygulamalara tekrar göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Pil Ömrünü Azaltan Uygulamalar

Kullandığımız akıllı telefonlarda son on yıllık süreçte geçmişten günümüze oranla inanılmaz bir atılım kaydedildi, hızla değişen ve ekonomi piyasasını yönlendiren bir noktada hızla ilerlemekte. Hızla değişimine yetişmenin zor olduğu dönemde, değişime telefonları değiştirerek ayak uydurmanın bayağı zor olduğu bir dönemden bahsediyoruz.

Hem teknik bakımdan hem donanım bakımdan, hem kamera bakımından, hem de tasarım açısından ele almak anlamında günümüz akıllı telefonlarının önemli hız kazandığını söyleyebiliriz. Telefon pilleri konusunda sınırsız bir arzuyla sınırsız pil ömrü isteyebiliyoruz fakat oturduğumuz yerden istediğimiz aşamayı görmemiz imkansız. Eğer istediğiniz bu ise istenilen aşamada değil. Ancak önümüzdeki yıllar içerisinde kullanılmaya başlayacağı söylenen grafen pil teknolojisiyle birlikte bu gördüğümüz ve yaşadığınız sorun da ortadan kalkabilir şuan öyle gibi görünüyor.

Ancak şimdilik gelişen mobil uygulamalar ile oynanan oyunlara şarj süresinin bir sorun olduğu söylenebilir.

Nasıl Batarya Ömrü Uzatılır?

Şarj dengesini sağlamak için şarjın yüzde 100 olduktan çıkarılması önerilir.

Şarj az kaldığında Enerji tasarrufu mod ile kullanımı artırılabilir.

Şarjda oynamamak pil ömrünü uzatır.

Şarj adaptörünün akımı doğru seçilerek pil ömrü uzatılabilir.

Kablo kopuk olmaması gerekir, kaçak akımlar yüksek voltajlar telefonun bataryasını zayıflatarak batarya ömrünü kısaltır.

Arka Planda çalışan uygulamalar

Arka planda çalışan uygulamalardan haberi olmayan kullanıcılar şarjın erken bitmesinin nedenin bu olduğunu çoğu kez bilmezler.  Şarj çok hızlı şekilde tükenir böyle.

Şarjı Fazla Kullanan Uygulamalar nelerdir?

Whatsap

Daha çok mesajlaşma yoluyla kullanılan bir uygulamadır.  Sesli aramaların yanında görsel çekimler ve paylaşımlar ile de desteklendikten sonra sms yerini alıp dünya genelinde yaygınlaşan bir uygulamadır. Hemen hemen her ülkede herkes tarafından tercih edilen bu uygulama, kullanıcıları tatmin ederken memnun da bırakmaktadır. Gelen mesajlar sürekli bildirim halinde öne çıktığı için arka planda çalışan bu uygulama telefonun şarjını en çok yiyen uygulamadır.

İnstagram

Bu uygulamada direkt mesajlar sayesinde mesajlaşma ve paylaşma sağlanmaktadır. Daha çok video ve fotoğraf paylaşılması açısından kullanılan instagram uygulaması. Bir çok kişi tarafından kullanılmakta ve beğenilmektedir. İnstagram sayesinde ülkelerdeki vasıfsız insanlar aniden şöhret olup alışılmadık noktalarda boy gösterebilmektedir. Buda alışılmadık davranışlar sergilenmesini sağlamaktadır. Fotoğraflar ve videolar arka planda sürekli güncellendiği için şarjı erken bitirmektedir.

Twitter

Dünya genelinde kendini bilen insanların daha çok kullandığı bir uygulama olan ve gündem yaratmak, bir yanlışı dile getirmek için kullanılan bu sosyal ağ, arka planda çalışıp şarjı azaltabilmektedir.

Facebook

En eski sayılmasa da diğer uygulamalara göre eskimiş bir uygulama olan facebook arka planda yenilendiğinden dolayı şarja direk etki etmektedir. Diğer uygulamalara ilham olmuş ve içlerinde en büyük paya sahip olan bu sosyal ağ uygulaması günümüzde hala işlevini devam ettirmektedir. Bir çok uygulamaya giriş yapmak için kullanıldığından dolayı seknorizasyondan dolayı şarja etki edip azaltmaktadır. Mesajları görmek için mesenger uygulaması ek olarak kullanıldığından dolayı hem fazla yer hem de şarjı fazla tüketme konusunda ön sırada sayılırlar.

Pubg

Son zamanların gözdesi olan bu oyun, oyun içerisinde çok fazla grafik olduğundan dolayı şarja etki edip bitirmektedir. Oyunda 5 oyun atılamaz. Şarj biter. Tam dozuna doruklarına gelmişken oyundan ayrılamazsınız prizde oynar hem telefonu hem bataryaya zarar verip ömrünü azaltırsınız.

Müzik programları

Youtube

Son yılların en popüler video içerik ve müzik platformu Youtube’da bataryanızın ömrünü azaltan uygulamalar arasında

Snapchat

Yorum bırak