Tasarım Teknoloji

Katlanabilir tablet: Galaxy Tab Fold

katlanabilir_tablet

Katlanabilir tablet Infinity Flex Super AMOLED ekran teknolojisine yüz milyonlarca dolarlık yatırım yapan Samsung, katlanabilir cihaz pazarında ilerlemeye oldukça istekli, bu istekliliğini piyasada da gösteriyor.

katlanabilir_tablet

Katlanabilir Tablet

Şirket, katlanabilir Galaxy Fold akıllı telefonuna oldukça benzeyen, ancak daha büyük bir ekrana sahip katlanabilir Galaxy Tab üzerinde çalışıyor.

galaxy fold tab

KATLANABİLİR TABLET PAZARI

Şimdiye kadar Samsung, Huawei ve Motorola gibi bazı üreticilerin katlanabilir akıllı telefonlarını gördük. Ancak Samsung,bu pazara da girerek başarı yakalamak istiyor ve bunun için her yolu deniyorlar. Bu tabletin, diğer tabletlerden ayıran en önemli avantajı ise kullanıcılara daha büyük ekran sunması. Günümüz teknolojisinde parmak okuyucu ve dokunmatiğin hemen hemen teknoloji aletinde yer aldığını görüyoruz, bu dokunmatik ekranlar sayesinde ekranda absürd olarak duran tuşlar ve klavyeleri bir nevi kaldırıp tamamen ileriye dönük bir atılım bu. Bu atılım sayesinde katlanabilir tablet ile daha kullanışlı tabletlere sahip olacağız.

Alışılabilirlik 

Geçmişle beslenen geleceğin, gelişerek ve büyüyerek değişim yapması ortaya çıkan yeni teknolojik aletlere alışmayı kolaylaştırır. Bu baz alındığında dokunmatikten katlanabilire bir üst basamak olarak geçiş sağlanması, normal hayat içerisinde oluşan değişimin sırıtmayacağı ve kolayca alışılacağı aşikar.

Tam ortadan katlanabilen Samsung patentine baktığımızda, tabletin dikey bir biçimde dizüstü bilgisayar gibi kullanılabileceğini görüyoruz. Ayrıca tabletin arkasında herhangi bir ikinci ekran bulunmuyor.

samsung

Kullanıcılar, katlanabilir akıllı telefon ve tablet pazarına şimdilik temkinli yaklaşıyor. Özellikle Galaxy Fold’un tanıtıldıktan sonra birçok sorun yaşaması, bu cihazlara henüz hazır olmadığımızı gösteriyor.

Katlanabilir akıllı telefonun geleceğinin habercisi mi?

Katlanabilir tablet hayran bırakacağa benziyor. Peki bu tablet bir deneme mi ? akıllı telefonların günlük hayattaki yeri ve kullanımı gün geçtikçe artıyor. Hemen hemen her iş telefonlardan hal olmaya başladı, faturalardan, alışverişlere, alışverişten haberlere, haberlerden cezalara kadar her şeyi bünyesinde barındırıyor. İşleri kolaylaştıran akıllı telefonlar katlanabilir olabilir mi ? Yakın zamanda bu görülebilir. Tablet denemesi başarılı olursa, katlanabilir telefon sürümü piyasayı ele geçirebilir. Bunu çok yakında göreceğiz.

Peki siz katlanabilir telefonlar ve tabletler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Samsung'dan katlanabilir tablet: Galaxy Tab Fold

Samsung'dan katlanabilir tablet: Galaxy Tab Fold

Samsung'dan katlanabilir tablet: Galaxy Tab Fold

Samsung'dan katlanabilir tablet: Galaxy Tab Fold

Samsung'dan katlanabilir tablet: Galaxy Tab Fold

Yorum bırak