Mobil Teknoloji

Huawei Technologies Başarısı

Huawei Technologies Başarısı

En zor şey harekete geçme kararıdır, gerisi sadece dayanma noktasıdır. Huawei Technologies Co Ltd, Çin merkezli çokuluslu bir ağ ve telekomünikasyon ekipman şirketidir. Şirketin merkezi Shenzhen, Guangdong’da. Huawei, dünyanın en büyük telekomünikasyon ekipmanı üreticisidir.

Huawei Başarı Hikayesi

Şirket, 1987 yılında eski bir subay olan Ren Zhengfei tarafından kuruldu. Sadece özel bir şirket olarak kuruldu. Şirketin ana misyonu, Çin’deki ve ülkenin dışındaki işletmelerin çoğuna danışmanlık ve operasyon hizmetleri sağlamaktı. Şirketin yaklaşık 140.000 çalışanı var. Çalışanların% 46’sı araştırma geliştirme ile ilgilenmektedir.

Şirketin Ar-Ge çalışmaları, İngiltere, Pakistan, Kanada, Türkiye, İrlanda, İsveç, Rusya gibi pek çok ülkeye yayılmıştır. Şirketin ürünleri ve hizmetleri dünyadaki 140’a yakın ülkede konuşlandırılmıştır. Huawei başlangıçta özel branş değiştirme anahtarları üretmek için kullandıkları bir satış acentası olarak başladı.

Birkaç yıl sonra şirket kendi araştırma merkezine sahip ve araştırma geliştirme yapmaya başlamıştır. Kurulum, C & C08 dijital telefon anahtarını başlatarak ilk adım attı. Şirket ilk uluslararası projesini 1997’de aldı. Daha sonra Hong Kong’daki bir şirkete sabit hat şebekeleri ürünleri tedarik etmeye başladı.

LTE Ağını Sunan İlk Şirket

1999 yılında Huawei, Bangalore, Hindistan’daki ilk Ar-Ge merkezini kurdu. 2009 yılında Norveç’te Telia Sonera için LTE / EPC ticari ağını sunan ilk şirkettir.2013 yılında şirket Kanada’daki yeni ofisini açtı. Huawei, uzun yıllar boyunca mobil teknolojisini geliştirmeye odaklanmış ve diğer şirketler ile bir takım ortaklıklara sahiptir. Ayrıca 3Com-Huawei ortak girişimi kurdu. Ar-Ge ve ağ ürünlerinin üretimi üzerine yoğunlaştı.

Huawei şimdi kollektif bir şirkettir ve artık özel sektöre ait değildir. 2010 yılına gelindiğinde, ilk 50 telekom şirketinin% 80’i Huawei ile çalıştı. Önde gelen ortaklarından bazıları Motorola , Vodafone , Talk – Talk, T-mobile, Clear wire, Bell Canada vb.

Huawei, İngiltere’nin telekomünikasyon alanında en büyük şirketi olan Everything Everywhere ile sözleşme yaptı. Sözleşmenin amacı 2G şebeke servislerini geliştirmekti. Şirketin İngiltere ile yaptığı ilk ağ anlaşmasıda bu oldu.

Şirkette yaklaşık 3 temel iş birimi, Telekom Taşıyıcı Şebekeleri, Kurumsal İş ve Cihazlar veya üretim iletişim cihazları bulunmaktadır. Şirketin işletme birimi 2011 yılında kuruldu.

Şirket, mobil ve sabit yumuşak anahtarlar da sunuyor. Şirketin cihaz bölümü, beyaz etiket ürünleri sunmaktadır. Ürünler, gömülü modüller, USB modemler, kablosuz ağ geçitleri vb. içeriyor.

Huawei, dünyanın en büyük telekom ekipman üreticisidir. Aynı zamanda Çin’deki en büyük telefon ağı ekipmanı üreticisidir. Huawei yumuşak anahtar pazarında yenilmez bir konuma sahiptir.

Yorum bırak