Genel

Dask Nasıl Sorgulanır, Uygun Fiyatlı DASK Yaptırmak

Zorunlu sigorta türlerinden biri olan DASK bir yıllık için yapılır ve bu sürenin sonunda yenilenmesi gerekir. Bu sürenin dolup dolmadığını kontrol etmek için dask sorgula işlemi yapmanız gerekir. Sigorta ile ilgili tüm sorgulama ve başvuru işlemlerinizi daha pratik olması sebebiyle internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. DASK sigortası yaptırmak istediğinizde ilk olarak online olarak teklif alabilir, birkaç şirketten gelen teklifleri kıyaslayarak en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Depreme bağlı olarak meydana gelen hasarın karşılanmasını sağlayan zorunlu deprem sigortası kapsamında binaların güvence altına alınması için dask deprem sigortası koşullarının sağlanması gerekir. Doğal afet sonrasında devlet tarafından yaptırılan binalar, kat mülkiyeti kanununa göre bağımsız bölümler şeklinde isimlendirilen alanlar, tapuya kayıtlı ve özel mülkiyete tabi taşınmazların konut olarak inşa edilmesi, kat irtifakı alınmış yapılar sigorta kapsamına dahil edilebilir.

Uygun Fiyatlı DASK Nasıl Yaptırılır?

Uygun fiyatlı dask nasıl yapılır diye araştırdığınızda internet fiyatlarının daha indirimli olduğunu görebilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca ulaşılabilir durumda olan bu kampanyalı fiyatlardan yararlanmak için DASK sorgula ve teklif al işlemi yapabilirsiniz. Teklif alma aşamasında ilk olarak yenileme mi yoksa ilk kez mi DASK deprem sigortası yaptıracağınızı seçmeniz gerekir. Yenileme amacıyla sigorta yaptıracaksanız mail adresi, cep telefonu numarası, TC kimlik numarası, sigortalının şahıs mı yoksa şirket mi olduğu gibi bilgileri doldurmalısınız. Ardından DASK adres bilgilerinizi de girerek teklif alma aşamasını tamamlayabilirsiniz. Bilgileri gönderdikten sonra size sigorta şirketleri tarafından sunulacak olan en uygun sigorta fırsatını değerlendirerek poliçenizi onaylayabilirsiniz. Bu sayede zorunlu DASK sigortanızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz poliçe kapsamınızı ek prim ödemesi yaparak genişletebilir ya da yaşamınızı daha konforlu hale getirmek adına diğer isteğe bağlı sigorta türlerinden de yararlanabilirsiniz.

Yorum bırak